Aktualności

W tym tygodniu…


W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Kazimierza Królewicza – patrona naszej parafii. Zapraszamy do udziału we Mszach św. o godz. 7:00 i 9:00 oraz Mszy św. odpustowej o godz. 18:00.

Dzisiaj o godz. 17:15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem rozpoczynamy „Adorację i post w intencji powołań kapłańskich, szczególnie dla naszej archidiecezji”. Natomiast w poniedziałek od godz. 15:00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu modląc się o liczne, ale przede wszystkim święte powołania. Adorację zakończymy Litanią do św. Kazimierza o godz. 17:30 przed Mszą św. odpustową.

W najbliższy wtorek 5 marca zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na konferencję i Mszę św. o godz. 18:00.

W piątek chcemy w naszej parafii świętować Dzień Kobiet. Pragniemy nasze Panie uhonorować za ich pracę, poświęcenie, piękno i miłość. Na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy się modlić w intencji kobiet, a po Mszy św. zapraszamy wszystkie Panie do salki na plebanii, a tam będą usługiwać Wam panowie.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne (10-13 marca), które poprowadzi dla nas o. Paweł Tkaczyk OSPPE (paulin z Ukrainy).

W niedzielę 17 marca na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone modlitewniki dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Caritas naszej Archidiecezji rozprowadza świece wielkanocne oraz kartki świąteczne. Niech na każdym stole wielkanocnym zapłonie świeca Caritas.

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Wyjazd w sobotę 23 marca o godz. 9:30 (parking przy ul. Arkońskiej naprzeciwko szpitala), powrót około godz. 21:00. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy w zakrystii.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: 

  • Gorzkie Żale odprawiane są w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.
  • Droga krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci o godz. 17:00
    • dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18:00.

Poniżej intencje mszalne na najbliższe dni.