Aktualności

W tym tygodniu…

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia w poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Natomiast w sobotę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jest Dzień Świętości Życia, w którym możemy podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

We wtorek zapraszamy na Mszę św. i próbę o godz. 18.00 kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

W sobotę na Mszy św. o godz. 9:00 będziemy obchodzili 60. rocznicę powstania I Róży naszego Bractwa Różańcowego. Już 10 lat przed erygowaniem naszej parafii czciciele Maryi zawiązali przy kościele filialnym św. Kazimierza Różę Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich do wspólnego dziękczynienia Bogu za tę piękną historię modlitwy różańcowej pośród nas.

W Niedzielę Palmową 2 kwietnia w naszej parafii w ramach wizytacji biskupiej będziemy gościli Ks. Bpa Henryka Wejmana. Na Mszy św. o godz. 8:30 spotka się z Bractwem Różańcowym, o godz. 11:30 poświęci modlitewniki dzieci przygotowujących się do I Komunii św., o godz. 13:00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. W tym dniu w sposób szczególny będziemy cały czas służyć w konfesjonałach w sakramencie pokuty.

W związku z obchodami 50-lecia powstania naszej parafii, rekolekcji wielkopostnych nie będzie. Natomiast przygotowaniem do jubileuszu będą Misje święte, które odbędą się w dniach 21-28 maja (dokładny program będzie podany w późniejszym terminie).

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

  • Gorzkie Żale odprawiane są w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:00.
  • Droga krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci o godz. 17:00
    • dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18:00.

Caritas naszej Archidiecezji rozprowadza świece wielkanocne. Niech na każdym stole wielkanocnym zapłonie świeca Caritas.

Poniżej intencje na bieżący tydzień.