Aktualności

W tym tygodniu…

Rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny oraz okres zwany Adwentem. Jest on radosnym oczekiwaniem na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowaniem do uroczystości Bożego Narodzenia.

Przez cały okres Adwentu od poniedziałku do soboty o6:30 odprawiana będzie Msza św. Roratnia ku czci NMP. Msza św. Roratnia dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18:00 (obowiązkowo dzieci przygotowujące się do I Komunii św.).

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • w środę święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego kapłana.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00. W piątek do południa kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych i starszych osób z naszej parafii. W sobotę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. i czuwanie modlitewne ku czci NMP.

Przypominamy, że wizyta duszpasterska kapłanów w naszych rodzinach w tym roku odbędzie się tylko na indywidualne zaproszenie. Karty zgłoszeniowe będzie można pobrać w kościele dopiero od przyszłej niedzieli (przepraszamy, ale drukarnia nie zdążyła na dzisiaj wydrukować), aby potem wypełnione złożyć je w parafii do końca Adwentu tj. 24 grudnia br. Kolęda będzie ogłaszana ulicami jak w poprzednich latach, ale księża odwiedzą tylko te rodziny, które nas zaproszą. Uwaga: ministranci nie będą wcześniej informować o kolędzie.

Caritas organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym celu rozprowadzane są świece i kartki świąteczne. Można też zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

Paniom i panom z Żywego Różańca za przygotowanie wieńca adwentowego oraz wszystkim składającym ofiary na potrzeby parafii i dla biednych serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Poniżej intencje mszalne na najbliższe dni: