Aktualności

W tym tygodniu…

W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
  • w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
  • w czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej dziewicy;
  • w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Nabożeństwa różańcowe w październiku są odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17:00. Zachęcamy do zasilenia szeregów Bractwa Różańcowego. W niektórych Różach Żywego Różańca brakuje osób do pełnego składu. Róża składa się z 20 osób, które każdego dnia odmawiają jedną dziesiątkę różańca. W ten sposób odmawiane są wszystkie 4 części różańca.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek do południa kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych i osób starszych z naszej parafii, natomiast okazja do spowiedzi św. od godz. 17:00. W sobotę wieczorem zapraszamy na Mszę św. i czuwanie modlitewne ku czci NMP o godz. 18:00.

Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na Mszę św. z konferencją we wtorek na godz. 18:00.

W najbliższą niedzielę (8.10.) na Mszy św. o godz. 13:00 zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Od 28 maja przeżywamy Rok Jubileuszowy z okazji 50. rocznicy powstania naszej parafii. Jak wiemy, w związku z Jubileuszem otrzymaliśmy od Penitencjarii Apostolskiej papieskie błogosławieństwo powiązane z odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Może on być uzyskany przez szczerze pokutujących i przejętych miłością wiernych i mogą go także ofiarować, jako wsparcie dla dusz w czyśćcu cierpiących, o ile pielgrzymując nawiedzą kościół parafialny świętego Kazimierza i tam przynajmniej poświęcą stosowną chwilę na pobożne rozmyślanie, kończąc je Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary i wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny. Kopia papieskich dokumentów i szczegółowe informacje znajdują się w gablotce w kruchcie kościoła.

Poniżej intencje mszalne na najbliższe dni.