Aktualności

W tym tygodniu…

Rozpoczęliśmy okres Adwentu, czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
Przez cały Adwent od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 będzie odprawiana Msza św. roratnia ku czci NMP.
Msza św. roratnia z kazaniem dla dzieci (obowiązkowa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.): we wtorki i czwartki o godz. 18:00.
Roraty dla kandydatów do bierzmowania: w zakładce bierzmowanie.

W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

  • we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła;
  • w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego kapłana;
  • w sobotę wspomnienie św. Barbary.

W ostatni poniedziałek listopada wraz ze wspólnotą Izrael zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą.

Zapraszamy i zachęcamy młodzież na spotkanie grupy oazowej Ruchu Światło-Życie. Spotkanie odbędzie się w czwartek 2 grudnia o godzinie 18:30 w domku parafialnym.

Zapraszamy na koncert adwentowy w wykonaniu studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższy piątek (3 grudnia) o godz. 18:45.

W piątek 3 grudnia wraz ze wspólnotą Wieżowiec zapraszamy na Noc czuwania o ciszy. Początek o godz. 21:00, a szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17:00. W sobotę do południa kapłani udadzą się z posługą duszpasterską do chorych i starszych osób z naszej parafii. Następnie wieczorem zapraszamy na Mszę św. i czuwanie modlitewne ku czci NMP o godz. 18:00.

Caritas organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym celu rozprowadzane są świece i kartki świąteczne. Można też zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

Od przyszłej niedzieli Fundacji Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce Paczuszka dla Maluszka. Zgromadzone dary trafią do domów samotnej matki, hospicjów perinatalnych i domów dziecka w całej Polsce.

Za zmarłych poleconych w wypominkach modlimy się do końca listopada, czyli jeszcze w najbliższy poniedziałek i we wtorek, po Mszy św. o godz. 18:00.

Paniom i panom z Żywego Różańca za przygotowanie wieńca adwentowego oraz wszystkim składającym ofiary na potrzeby parafii i dla biednych serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Intencje na najbliższe dni: